ŠO TJ Sokol Postoupky Přebor Moravy a Slezska v šachu

O podzimních prázdninách proběhl ve Frýdku Místku Přebor Moravy a Slezska mládeže. Mezi 176 účastníky se neztratilo ani 11 hráčů šachového oddílu Sokol Postoupky. V pěti věkových kategoriích se bojovalo nejen o medaile, ale i o postup na jarní Mistrovství ČR.

Nejlepšího výsledku dosáhla Eva Dunglová, která v kategorii dívek obsadila výborné 5. místo. Naprosto sqělého úspěchu pak dosáhl benjamínek souboru Jan Palášek, který v kategorii chlapců do 10 let získal 6 bodů z 9 možných a obsadil 6. místo. Tím si vybojoval postup na březnové MČR v Seči u Chrudimi. O podobný úspěch přišel zbytečnou prohrou v předposledním kole Jan Ryšavý. Nakonec vybojoval 5 bodů a dobré 15. místo. Marie Dvořáková bojovala srdnatě v chlapecké kategorii a získala 3 body a 33. místo. V kategorii do 12 let získal Martin Slavík za 4 body 26. místo. Méně se již dařilo Jindrovi Ryšavému, který se se 3 body umístil na 34. místě. V kategorii do 14 let hrál výborně Martin Dvořák. V silné konkurenci získal za 5,5 bodu krásné 10. místo a je prvním náhradníkem na MČR. Vůbec se naopak nedařilo Jiřímu Doležalovi (2 body). V nejstarší kategorii vybojoval velmi slušné 16. místo Petr Dvořák s 5 body. Radek Dubina získal 3,5 bodu a 34. místo, Marek Basovník pak 2 body a 40. místo.

Zhodnotíme-li celkově účinkování našich šachistů, pak byla naše výprava pekelně úspěšná. Pět hráčů se umístilo na čelních pozicích výsledkové listiny a zpříjemnili si tak podzimní prázdniny. Ostatní získali cenné zkušenosti, které se jim budou jistě hodit do dalších šachových bojů.