ŠO TJ Sokol Postoupky Mistrovství ČR v šachu

Karlovy Vary - V druhé polovině února proběhlo v Karlových Varech Mistrovství ČR v šachu mužů, dorostenců a juniorů. Muži hráli uzavřený turnaj se dvanácti účastníky, mezi nimiž nechyběl nikdo s absolutní domácí špičky. Prosazovalo se především mládí. Svým prvním titulem potvrdil teprve devatenáctiletý David Navara post nejlepšího českého hráče současnosti.
Junioři a dorostenci hráli stejným způsobem. Do tohoto finálového turnaje postoupilo šest nejlepších juniorů (do 20 let) a šest nejlepších dorostenců (do 18 let). Ti se utkali každý s každým o medaile a postupy na ME a MS. Právo účasti si také vybojoval teprve patnáctiletý odchovanec šachového oddílu TJ Sokol Postoupky Karel Malinovský. Ten se v těžké konkurenci neztratil, vybojoval 6 bodů a obsadil celkově 6. místo. V kategorii dorostenců pak obsadil dokonce místo čtvrté. Opět tak navázal na skvělé výsledky z nižších věkových kategorií. Celkovým vítězem se stal Stanislav Cífka (České Budějovice, 7,5), který byl zároveň nejlepší v kategorii dorostenců. Druhý skončil Jan Příborský ( Union Plzeň 7) a třetí Erendžen Mikuev (Sokol Koylisy, 7), který byl zároveň nejlepší v kategorii juniorů.

Seč u Chrudimi - V první polovině března proběhlo v Seči u Chrudimi Mistrovství ČR v šachu žáků. Tento turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol . Zajímavostí bylo, že se všechny zápasy i doprovodné OPEN turnaje hrály na digitálních hodinách zrychleným FIDE tempem 90 minut na partii s přidáváním 30 sekund na každý tah. Hrálo se ve čtyřech věkových kategorií do 16,do 14,do 12a do 10 let. Chlapci hráli samostatné turnaje o 22 účastnících. Dívky hrály dva spojené turnaje v kategoriích D 14+16 a D 10+12. Tohoto mistrovství se také zúčastnila malá výprava z Postoupek. V kategorii dívek do 14 startovaly Eva Dunglová a Pavlína Zycháčková. Pro Evu to bylo již třetí mistrovství a tak se od ní očekával lepší výsledek než od Pavlíny, pro kterou to byla první velká zkušenost. Eva nakonec vybojovala 4 body a obsadila 12. místo. Pavlína vybojovala 1 bod a obsadila 18. místo. V kategorii H 10 náš oddíl reprezentoval teprve osmiletý Jan Palášek. Jako nejmladší hráč celého mistrovství si nevedl špatně a nakonec obsadil 17. místo se 4 body. Martin Dvořák v doprovodném Open turnaji za účasti 89 hráčů obsadil 7 místo se ziskem 6,5 bodu.