ŠO TJ Sokol Postoupky Přebor ČOS

Třetí ročník "Celostátního přeboru České obce sokolské v rapid šachu mládeže" do šestnácti let se uskutečnil v sobotu 11.9.2004 v malém sálu sokolovny v Táboře.
Tohoto turnaje se zúčastnilo 38 hráčů, kteří bojovali o putovní poháry v pěti kategoriích. Čtyři chlapecké a jedna dívčí. Nejúspěšnější výpravou byla skupina Sokola Klatovy a Tábora, kteří měli po čtyřech hráčích na stupních vítězů. Hráči Solola Tábor však plně opanovali kategorii H16, kde obsadili první tři místa. Ne nadarmo právě tito hráči vybojovali účast Sokola Tábor v extralize mládeže pro letošní ročník.
Pohár v kategorii H12 loni vyhrála Sněžana Škutová a letos její bratr Michal. Zbývající pohár v kategorii H14 si odvezl hráč z Pavel Hlaváček z Postoupek a nejmladší kategorii vyhrál Jan Vaverka ze Zastávky u Brna, který byl na prvním ročníku nejmladším hráčem turnaje.
Letos velice mile překvapil nejmladší účastník turnaje Jan Palášek, který skončil na 3. místě.
Ve finále o pohár dívek přehrála Leona Odehnalová z domácího oddílu soupeřku z Klatov.
Turnaj byl uspořádán ve spolupráci se šachovým oddílem Sokol Tábor, který vyhrál konkurz na pořadatelství a šachovou školou Garde Tábor, která vyučuje děti tuto královskou hru.