ŠO TJ Sokol Postoupky Czech Open v Pardubicích

V Pardubicích proběhl již 14. ročník největšího šachového festivalu na světě. V šestnácti turnajích startovalo více jak 1500 šachistů ze 48 zemí.
V turnaji družstev žáků do 16 let v rapid šachu startovala také dvě družstva TJ Sokol Postoupky. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem 25 minut na partii. "A" družstvo ve složení Ondřej Beil (5bodů), Pavel Hlaváček (3body), Petr Večeřa (2,5) a Marek Machalík (4), obsadilo v silné zahraniční konkurenci 9. místo. Nejprve v 1. kole prohráli z Lotyšskem 1,5:3,5, ve druhém kole rozdrtili ruský URAL II 4:0. Ve třetím kole porazili TJ Kámen 2,5:1,5 a ve čtvrtém Českou Třebovou 3:1. V pátém kole nestačili na celkového vítěze ruský YAMAL. S obhájcem prvenství prohráli 0:4. V předposledním kole těsně podlehli SK Smíchov 1,5:2,5. V posledním porazili další ruský tým FORPOST 3:1. "B" družstvo ve složení Jiří Šantora, Jindřich Ryšavý (oba 3), Roman Zajíček (1,5) a Luděk Indra (2,5) obsadilo 13. místo.

Ve FIDE turnaji družstev dospělých startoval v družstvu A 64 Grygov také odchovanec šachového oddílu TJ Sokol Postoupky Karel Malinovský (3,5 bodu z 6 partií). Spolu s ním tvořili družstvo mezinárodní mistr Richard Bolek, GM Marek Vokáč, IM Pavel Šimáček a Richard Biolek mladší. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol. V absolutním pořadí skončili na výborném 5. místě družstev . Mezi družstvy ČR vybojovali stříbrnou medaili.

V hlavním FIDE OPEN turnaji SKANSKA OPEN jednotlivců startoval také Karel Malinovský, který ziskem 4,5 z devíti možných skončil na 139. místě z 333 účastníků z 29 zemí.

Ve FIDE OPEN turnaji B1 se příliš nevedlo Martinu Dungovi, když získal jen 2,5 bodu a 344. místo mezi 364 hráči z 27 zemí. V OPEN turnaji B2 se také příliš nedařilo Stanislavu Látalovi. Ten získal 3 body a 255. místo z 283 hráčů z 23 zemí. V OPEN turnaji C dosáhla velmi dobrého výsledku Ivana Látalová. Získala 5 bodů a 67. místo z 207 účastníků z 15 států.