ŠO TJ Sokol Postoupky Bronzové Mistrovství Moravy

Ve dnech 26.-30. 10. proběhla v Kroměříži další významná šachová událost. Po dubnové 1. lize dorosteneckých družstev a červnovém Mistrovství ČR družstev mladších žáků se nyní na SOŠ a SOU na Pavlákově ulici setkali nejlepší hráči pěti moravských krajů na Přeboru Moravy a Slezska mládeže. V pěti mistrovských turnajích se utkalo o medaile, poháry ale i postupová místa na MČR celkem 217 dětí. Tento rekordní počet nemá v dějinách těchto přeborů obdoby.

Kromě toho proběhl i bleskový turnaj za účasti 48 hráčů a především doprovodný uzavřený FIDE turnaj pro 10 hráčů. Ten se hrál systémem každý s každým. Překvapivým vítězem se stal Petr Bačák mladší (Slavia Kroměříž), před Michaelem Zavadilem (Duras Brno) a jedenáctiletým talentem Vojtou Plátem (Staré Město) všichni 6,5 bodu. Nejlepším domácím hráčem byl šestý Martin Dungl (Sokol Postoupky) 4,5 bodu.

V kategorii do 16 let měl náš okres zastoupení pouze v 8 hráčích pořádajícího oddílu. Nejlepší z nich Martin Dvořák byl šestý nasazený. Ovšem prohra v prvním kole jej stála nakonec zlato. Po špatném začátku se postupně propracoval až na první šachovnici, kde porazil celkově druhého Bureše a v posledním kole remizoval i s celkovým vítězem Kratochvílem. Vše to stačilo na obhájení loňské bronzové medaile a postup na Mistrovství ČR 2006. Pavel Hlaváček skončil 26, Petr Večeřa 29, Jiří Šantora 36 a Luděk Indra 39. V kategorii do 14 let si nejlépe z hráčů okresu vedl Marek Rafaja (Sokol Postoupky), který obsadil 21. místo. Další hráči skončili následovně - Tomáš Grézl 24, Martin Štencel (oba Slavia Kroměříž) 25, Jindřich Ryšavý (Sokol Postoupky) 27 a Zdeněk Kroupa (Slavia Kroměříž) 29.

V kategorii do 12 let dlouho usiloval o postup Jan Ryšavý. Dokonce remizoval s druhým hráčem Ondřejem Boráněm z Frýdku-Místku. Nakonec obsadil konečné 16. místo se ziskem 5 bodů. David Prachař (TJ Zborovice) obsadil 33. místo, Martin Stachoň (Slavia Kroměříž ) 38 a Marco Salvadori (Sokol Postoupky) 39.

V nejmladší kategorii jsme měli dvě želízka v ohni. Především Jan Palášek patřil mezi velké favority. To také splnil ziskem 6 bodů a celkovým 6. místem. Tím si také vybojoval postup na M ČR 2006. Josef Indra (oba Sokol Postoupky) získal 5 bodů a skončil na velmi dobrém 14. místě. 16 skončil Martin Kucián, 27 Roman Horák (oba TJ Zborovice) a Jan Vybíral (Sokol Postoupky) 32.

V dívčím turnaji si vedla výborně Eva Dunglová (Sokol Postoupky). Získala stejně bodů jako první dvě dívky. Na základě pomocného hodnocení obsadila 3. místo a vybojovala druhou bronzovou medaili pro pořádající oddíl. V kategorii do 14 let vybojovala další bronzovou medaili Aneta Tomečková (Sokol Holešov) a na stejný kov dosáhla i Martina Kuciánová (TJ Zborovice) v kategorii do 12 let.

V bleskovém turnaji zvítězil Richard Biolek ml. (A 64 Grygov)10,5 bodu, před Petrem Piskem (ŠK Zlín) 9,5 bodu a Martinem Bačákem (Sokol Postoupky) 8 bodů.

Výsledky: H16 - 1. Milan Kratochvíl (Loko Brno) 2. Jaroslav Bureš (SK Prostějov) 3. Martin Dvořák (Sokol Postoupky). H14 - 1. Josef Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou) 2. Tomáš Pecha (Frýdek-Místek) 3. Karel Svoboda (Loko Brno). H12-1. Tomáš Boráň 2. Ondřej Boráň (oba Frýdek-Místek) 3. Jiří Musil (Loko Brno). H10 - 1. Jiří Kozel (Frýdek-Místek) 2. Jiří Navrátil (Tatran Litovel) 3. David Mičulka (Náměšť nad Oslavou). D16 - 1. Klára Čermáková (ŠK ZŠ Brankovice) 2. Aneta Zerzánková (Náměšť nad Oslavou) 3. Eva Dunglová (Postoupky). D14 -1. Petra Churá (Osvětimany) 2. Barbora Kolomazníková (ŠK Zlín) 3. Aneta Tomečková (Sokol Holešov) D12-1.Xuan Mai Phamová (ŠK Zlín) 2. Veronika Nováková (Frýdek-Místek) 3. Martina Kuciánová (TJ Zborovice) D10 - 1. Martina Fusková (Staré Město) 2. Vendula Nováková (Frýdek-Místek) 3. Lenka Blechová (Osvětimany).