ŠO TJ Sokol Postoupky 4. ročník Memoriálu P. Slavíka

1.-9.kolo + pořadí (doc-zip – včetně partií)

O dvou víkendech na rozhraní prázdnin se konal v sokolovně v Postoupkách již čtvrtý ročník Memoriálu Pavla Slavíka v šachu. Turnaj se zároveň hrál jako Regionální přebor mužů a dorostenců a také jako Přebor Sokolské žup Hanácké v praktickém šachu. Celkem se ho zúčastnilo 24 hráčů ze sedmi oddílů.

Vítězem se stal podle očekávání Martin Beil (Tatran Litovel) se ziskem 8 bodů. Obhájil tak své loňské vítězství, i když letos dokázal na tomto turnaji poprvé prohrát, a to s Martinem Dvořákem. Druhou příčku také obhájil Petr Bačák mladší (Slavia Kroměříž) - 7,5 bodu a třetí skončil domácí Martin Dvořák s 6,5 bodu. Velkým překvapením bylo 6. místo a zisk 5,5 teprve devítiletého Jana Paláška.
Přeborníkem v regionálním přeboru mužů se stal Petr Bačák ml. před Martinem Dvořákem a Pavlem Hlaváčkem (oba Sokol Postoupky). V dorostencích byl nejlepší Martin Dvořák před Pavlem Hlaváčkem a Janem Paláškem. V Přeboru Sokolské župy Hanácké bylo v kategorii mužů stejné pořadí jako v regionu. Nejlepším dorostencem byl Petr Dvořák. V kategorii starších žáků opět zvítězil Martin Dvořák, před Pavlem Hlaváčkem a Jiřím Šantorou. V kategorii mladších žáků zvítězil Jan Palášek před Janem Ryšavým a Marco Salvadorim (všichni Sokol Postoupky). V kategorii seniorů nad 60 let byl nejlepší Ludvík Botek (Sokol Holešov) před Františkem Vašinou (Sokol Kvasice) a Oldřichem Antošem (Slavia Kroměříž).