ŠO TJ Sokol Postoupky Malinovský uspěl v Pardubicích

Druhou část CZECH Open v Pardubicích se hrály hlavní turnaje a především OPEN A, v němž startoval i odchovanec TJ Sokol Postoupky Karel Malinovský. Celkem zde hrálo 405 šachistů z 38 zemí. Mezi nimi bylo 58 mezinárodních velmistrů (GM) a 120 mezinárodních mistrů (IM). Nechyběla také naše špička v čele s olympijskými reprezentanty Davidem Navarou, Vlastimilem Babulou či Viktorem Lázničkou.
V devítikolovém turnaji byl prvním Kájovým soupeřem Antonín Vacek (CZE, 2096), kterého snadno porazil. V 2. kole remizoval s IM Andrejem Sumetsem (UKR, 2462) a ve třetím opět dokázal zvítězit s IM Jakovem Gellerem (RUS, 2480). Ve čtvrtém kole dokázal remizovat s GM Markem Vokáčem (CZE, 2498) a v kole pátém porazil dalšího IM - Alexandra Krapivina (RUS, 2466). V šestém kole dokázal remizovat s GM Sarunasem Sulskisem (LTU, 2514) a až v 7. kole utrpěl první a zároveň poslední porážku s IM Ildarem Khairullinem (RUS, 2538). V posledních dvou kolech ještě remizoval s třetí nejlepší ženou turnaje IM Marií Sebag (FRA,2448) a IM Ognjenem Jovanicem (CRO, 2464). Celkově to stačilo na výborné 70. místo, přičemž byl Malinovský až 191 nasazený.
Mezi českými hráči to bylo 11 příčka a mezi dorostenci dokonce druhá za Viktorem Lázničkou. Nechal za sebou několik velmistrů včetně Jana Votavy či Radka Kaloda.
Tento skvělý výsledek dokresluje zisk performace v turnaji 2521 ELO. Tímto výborným výkonem se Karel opět přiblížil k užší české špičce i zisku titulu mezinárodní mistr.