ŠO TJ Sokol Postoupky Pardubický šachový festival 2006

ME v rapid šachu 2006

Pardubická ČEZ aréna v těchto dnech hostí 17. ročník CZECH OPEN. Tohoto největšího šachového festivalu na světě se účastní přes 1800 hráčů z 48 zemí celého světa. Festival se skládá ze 17 šachových, ale i celé řady dalších turnajů, jako v pokru, bridži, scrabble atd. Záštitu nad festivalem převzal sám prezident ČR pan Václav Klaus. Mezi účastníky doprovodných turnajů se objevily i známé osobnosti, jako písničkář Jarek Nohavica či hokejista Dominik Hašek. Ve třech turnajích se představilo také celkem 8 šachistů Sokola Postoupky.
V Mistrovství Evropy amatérů v kategorii hráčů s ELO do 1800 si výborně vedl hráč Sokola Postoupky Petr Dvořák. V konkurenci 72 hráčů z 15 států Evropy, se pohyboval celou dobu na předních šachovnicích. V devítikolovém turnaji získal celkem 6,5 bodu a obsadil konečné 7. místo. V posledním kole dokázal na první šachovnici remizovat i s celkovým vítězem, Polákem Draganikem. Ve stejné kategorii si také dobře vedl Jiří Šantora, který získal 5,5 bodu a obsadil 16. místo. Marek Machalík získal 5 bodů a obsadil konečnou 24. příčku. Méně se vedlo Romanu Zajíčkovi, který vybojoval 4,5 bodu a 39. místo a Petru Večeřovi 4 body a 44. místo. V ME v kategorii hráčů s ELO do 2000 si dobře vedl především Pavel Hlaváček, který získal 5,5 bodu a obsadil 19. místo. Martin Dvořák vybojoval 5 bodů a 27. místo a Vladimír Opluštil 3,5 bodu a 47. místo z 84 účastníků 17 států.
Eurokomplex autoskla OPEN - G4 - ME do 1800 ELO: 1. Draganik 8,5, 2. Dadello A. (oba Polsko) 3. Brousek (CZE, oba 7)… 7. Petr Dvořák 6,5, 16. Jiří Šantora 5,5 atd.
Auto in Ford OPEN - G3 - ME do 2000 ELO: 1. Schmidt 8 (Rumunsko), 2. Bec (POL), 3.Taranik (UKR) oba 7, …19. Pavel Hlaváček 5,5 atd.

OPEN družstev juniorů

Třetím festivalovým turnajem, kterého se hráči Sokola Postoupky zúčastnili, byl mezinárodní turnaj juniorských týmů. V sedmikolovém turnaji startovalo 20 týmů ze 7 států. Postoupky nastoupily v sestavě Martin Dvořák (3/7), Pavel Hlaváček (4,5/7), Jiří Šantora (1,5/5), Marek Machalík (4,5/5) a Petr Večeřa(3/4). Prakticky celou dobu turnaje se pohybovali na předních šachovnicích a drželi se na celkové druhé příčce za bezkonkurenčním ruským YAMALEM. V 1.kole rozdrtili Žďár nad Sázavou 4:0. Ovšem stejným poměrem prohráliv 2.kole s hlavním favoritem ruským týmem Yamal. Ve třetím kole porazili další ruský tým Jekatěrinburg 3,5:0,5. Ve čtvrtém kole dokázali porazit německý Hagener SV"A" 2,5:1,5 a probojovali se na druhou příčku. V pátém kole porazili výběr Polska 3:1. V předposledním kole remizovali s ukrajinským týmem Kaissa 2:2. Ale v posledním kole přišla nečekaná porážka s Jiskrou Hořice 1,5:2,5, která znamenala při rovnosti bodů pěti celků, konečnou 4. příčku se ziskem 16,5 bodů. I přes mírné zklamání, které způsobila ztráta 2. místa, byl toto nejlepší historický výsledek Postoupek v této soutěži a vylepšení 8. místa z loňského roku.
Výborného individuálního výsledku dosáhl především Marek Machalík a výborně zahrál i Pavel Hlaváček a Petrem Večeřou . Za očekáváním zůstal tentokrát Jirka Šantora. Martin Dvořák se věnoval především navazování mezinárodních kontaktů, a tak jeho příspěvek na 1. šachovnici také nebyl dostačující. Když k tomu připočteme, že Pavel Hlaváček nestihl dát svému německému soupeři mat, protože si odběhl koupit hamburgra, a než přišel k partii, tak mu zbývalo na hodinách 8 minut, tak z toho vyplývá,že stříbrná příčka byla velmi blízko.
VPČ OPEN-F:1. YAMAL (RUS) 24,5, 2. Kaissa (UKR) 3. Jiskra Hořice (CZE) 4. Sokol Postoupky (CZE) 5.Hagener SV (GER) 6. Tatran Smíchov (CZE) všichni 16,5 bodu atd.