ŠO TJ Sokol Postoupky Přebory kroměřížských škol

V průběhu září až listopadu proběhly na všech základních školách v Kroměříži Přebory jednotlivých škol v šachu. Celkem zasáhlo do těchto přeborů 151 dětí. Největšího počtu dosáhla Církevní ZŠ, 38 dětí. Naopak jedinou školou, na které se přebor neuskutečnil, byla překvapivě ZŠ Zachar. Velmi úspěšně proběhly i další přebory, na ZŠ U Sýpek či ZŠ Oskol. Poněkud složitější situace byla na ZŠ Slovan a ZŠ Komenského, ale přesto vše nakonec dopadlo ke spokojenosti pořadatelů, vedení školy i samotných účastníků. Kromě základních škol proběhl již tradiční přebor na Gymnáziu. Zde se zúčastnilo 24 studentů nižšího stupně. Základní cíl těchto přeborů byl splněn beze zbytku. A to, že jednotlivé školy získaly lepší přehled o šachové výkonnosti svých žáků. Nyní z těchto informací mohou těžit při nominacích na další šachové akce, kde budou žáci reprezentovat své školy. Především se jedná o Okresní kolo Přeboru škol, které se hraje jako soutěž čtyřčlenných družstev. V něm v minulém roce zvítězili v kategorii 2. stupně žáci Gymnázia Kroměříž. Což zopakovali i v krajském kole a probojovali se až do kola republikového. Kromě této soutěže jsou připraveny ještě další zajímavé akce, především pro žáky 1. stupně. Bude to 2. ročník Školského poháru a 1. ročník O krále a královnu šachových špuntů. Všechny jmenované akce jsou nedílnou součástí Projektu šachy hra královská, která probíhá za podpory Odboru školství Městského úřadu v Kroměříži, Sokolské župy Hanácké, SVČ Šipka v Kroměříži i Komise mládeže Šachového svazu Zlínského kraje.