ŠO TJ Sokol Postoupky Grand Prix v Morkovicích

Poslední, čtvrtý turnaj Grand Prix Zlínského kraje v rapid šachu žáků proběhl v sobotu 17. května v sokolovně v Morkovicích. Na startu se sešlo 80 dětí ze 14 oddílů celého kraje. Jednu z nejpočetnějších výprav vyslal i šachový oddíl TJ Sokol Postoupky. Mladí reprezentanti našeho oddílu byli snadno rozeznatelní, díky nových červeným dresům.

V kategorii H14 Jan Ryšavý splnil roli spolufavorita a skončil těsně pod stupni vítězů. Marco Salvadori obsadil dobré šesté místo. V prostřední kategorii do 12 let si výborně vedl Josef Indra, který se pohyboval od prvních kol na předních šachovnicích. Škoda opět nepovedeného závěru turnaje. Nakonec z medailových pozic Pepa spadl na osmé místo. Na bodovaných příčkách pak ještě skončili 13. Pavel Večeřa a 14. Patrik Janoštík.
V nejmladší a nejpočetnější kategorii do 10 let startovalo hned pět našich hráčů. Nejlépe si vedl ten vůbec nejmladší, sedmiletý David Opluštil. Ten nejprve tradičně zaváhal v prvním kole. Pak se však pěti výhrami v řadě dostal až na 1. šachovnici do přímého souboje o první místo. Jeho soupeř František Mrkús (Staré Město), bronzový z nedávného MČR do 8 let, však byl nad jeho síly. Konečné pátá příčka ze 40 účastníků je ovšem výborný výsledek. Velmi pěkně hrál Milan Ladický, který také vybojoval pět bodů a jen díky horšímu pomocnému hodnocení skončil na místě šestém. Na bodovanou patnáctou příčku se ještě vyhoupl skvělým závěrem Jan Polišenský (4 body). Naopak Filipu Zavadilovi nevyšel závěr a tak skončil na 19. místě.
Naše malá královnička Julinka Šimčáková tvrdě bojovala o prvenství v turnaji dívek. Dlouho vedla, ale nemilosrdný los ji v posledních dvou kolech přisoudil dva oddílové kolegy. A jak David, tak Milan ji vůbec nešetřili. A tak nakonec Julča obsadila jen druhé místo.
V kategorii družstev obsadily Postoupky s 50 body třetí místo za suverénním Starým Městem (138 b.) a ŠK Boršice (55 b.).

Zároveň bylo vyhlášeno pořadí v celkovém hodnocení GP.
V kategorii H14 si stříbrnou medaili a tím i postup na MČR v rapid šachu vybojoval Jan Ryšavý (46). Pořadí dalších našich hráčů: 6. Jan Palášek (21), 8. Michael Richter (20) a 9. Marco Salvadori (19).
V kategorii dívek obsadila Marie Dvořáková čtvrté místo.
V kategorii H12 si nejlépe vedl Josef Indra (20), který obsadil deváté místo. Další tři naši hráči skončili ve druhé desítce: 12. Jan Netušil (16), 13. Pavel Večeřa (15) a 20. Patrik Janoštík (6).
V nejmladší kategorii dokázal hegemonii hráčů Starého Města narušit Milan Ladický, který vybojoval skvělé 4. místo se ziskem 33 bodů. Na výborné sedmé místo pak dosáhl David Opluštil (27). Filip Zavadil skončil čtrnáctý a Tomáš Dvořák těsně za ním patnáctý.
V kategorii družstev skončily Postoupky na výborném třetím místě.