ŠO TJ Sokol Postoupky Grand Prix ve Starém Městě

V sobotu 6. prosince byl zahájen další ročník Grand Prix Zlínského kraje v šachu žáků. Prvního turnaje se v krásném prostředí sokolovny ve Starém Městě zúčastnilo 87 hráčů ve třech věkových kategoriích. Mezi nimi nechybělo i deset hráčů Sokola Postoupky. V nejstarší kategorii do 14 let jsme měli hned čtyři zástupce. Jan Palášek patřil k favoritům, když byl druhý nasazený. Až na zaváhání v utkání s nejmladším hráčem hrajícím v této kategorii, teprve osmiletým domácím talentem Františkem Mrkúsem, zvládl Honza turnaj na jedničku a celkovým ziskem 5,5 bodů vybojoval zlatou medaili. Velmi dobře zahrál také Michael Richter (3,5), který se ovšem o lepší umístění připravil až prohrami v posledních dvou kolech. Na konec z toho bylo 15. místo. Marek Navrátil ve své premiéře na tak významném turnaji nezklamal. Vybojoval 3 body a 21. místo. Méně se dařilo Pavlovi Večeřovi, který získal 2 body a 25. místo.

V kategorii dívek do 12 let získala další medaili, tentokrát stříbrnou, Julie Šimčáková. Ve stejné kategorii chlapců vybojoval Michal Scheichenost 3,5 bodu a 20. místo. V nejmladší kategorii chlapců do 10 let jsme měli hned čtyři želízka v ohni. A taky všichni čtyři borci se celou dobu pohybovali na úplné špici turnaje. Nejvíce se nakonec dařilo nejmladšímu z nich, sedmiletému Davidovi Opluštilovi (5 bodů), který obsadil skvělé třetí místo a zkompletoval tak pro oddíl medailovou kolekci. Miroslav Rakušan (5), přišel o medaili až prohrou v posledním kole, ale i tak skončil na výborném čtvrtém místě. Také Filip Zavadil (4) si své 9. místo mohl v posledním kole ještě vylepšit. Velmi úspěšné vystoupení Postoupek ještě doplnil svým 12. místem Jan Polišenský (4). V týmové soutěži získaly Postoupky mezi 15 oddíly druhý největší počet bodů, hned za domácím Starým Městem.