ŠO TJ Sokol Postoupky GP ve Valašském Meziříčí

Třetím turnajem ve Valašském Meziříčí pokračovala Grand Prix Zlínského kraje v rapid šachu žáků. V sobotu 12. dubna se sešlo celkem 81 dětí z 18 oddílů, které se utkaly o medaile v šesti kategoriích. Mezi účastníky nechybělo ani 9 hráčů Sokola Postoupky.
V nejlépe obsazené kategorii do 10 let velmi mile překvapil Tomáš Dvořák, který vybojoval 4,5 bodu a obsadil výborné 7. místo. Filip Zavadil skončil se 4 body na 10. místě a Miroslav Rakušan se 3,5 body na 18. místě. V kategorii dívek do 10 let vybojovala Julie Šimčáková bronzovou medaili za zisk 4 bodů.
V kategorii do 12 let skončili oba naši zástupci na bodovaných místech. Pavel Večeřa obsadil 13. a Jan Netušil 14. místo (oba 3 body).
V nejstarší kategorii do 14 let získal bronzovou medaili Jan Ryšavý (5 b), zatímco Jan Palášek (3,5 b) skončil na 6. místě. Marie Dvořáková skončila na třetím místě mezi dívkami.
V soutěži družstev skončily Postoupky na třetím místě za suverénním Starým Městem a Boršicemi.

V celkovém pořadí před závěrečným turnajem v Morkovicích drží naši hráči tyto pozice:
Kategorie H10: 6. Milan Ladický 23, 11. David Opluštil 13, 13. Filip Zavadil 12,5, 15. Tomáš Dvořák 9.
Kategorie D10: 3. Julie Šimčáková 13.
Kategorie H12: 10. Jan Netušil 16, 12. Josef Indra, 13. Pavel Večeřa (oba 12) a 20. Patrik Janoštík 4b.
Kategorie H14: 2. Jan Ryšavý 46, 6. Jan Palášek 21, 7. Michael Richter 20, 10. Marco Salvadori 16. Kategorie D14: 3. Marie Dvořáková 2 b.