ŠO TJ Sokol Postoupky KP družstev mladších žáků

V sobotu 29. března proběhl v krásném prostředí sokolovny ve Starém Městě krajský přebor družstev mladších žáků. Mezi rekordním počtem 16 družstev startovala i dvě družstva Sokola Postoupky. Kromě titulu krajských přeborníků byl v sázce také postup na MČR, který si mohla vybojovat první tři družstva. K favoritům patřily kromě domácích týmy z Boršic, Zlína a také Postoupek.

Družstvo Postoupky „A“ bylo druhé nasazené, přesto hned v úvodním kole svedlo důležitý souboj s loňským účastníkem MČR z Kunovic. Po nepříliš přesvědčivém vítězství 4:2 narazili ve druhém kole na své „béčko“ a dokázali zvítězit 5,5:0,5. Ve třetím kole je čekalo silné Staré Město „B“ a další klíčový souboj o postup. Podařilo se vybojovat důležité vítězství 3,5:2,5 a v následujícím kole již na nás čekal souboj o první místo s domácím A-týmem. Domácí nenechali nic náhodě a přehráli nás 5,5:0,5. Další klíčový souboj o medaile nás čekal v 5. kole s Boršicemi. V tomto utkání některé naše opory nezvládly tíhu utkání a nakonec z toho byla zbytečná prohra 2,5:3,5. Do posledních dvou kol nás tedy čekal jasný cíl. Dvakrát zvítězit a uhájit tak dosavadní třetí příčku zajišťující postup na MČR.
Všechny celky z popředí jsme již měli za sebou, takže nás čekali papírově slabší soupeři. Že to ale nebude tak jednoduché, se naši mladí borci přesvědčili hned v 6. kole v souboji se Starým Městem „C“. Po tuhém boji jsme zvítězili 3,5:2,5 a protože v posledním kole jsme soupeři z Osvětiman nadělili 6:0, mohli se radovat z bronzových medailí a postupu na MČR. Tento nesporný úspěch měli na „svědomí“ tito hráči: Jan Palášek (5,5 bodu), Jan Netušil (3 b), Pavel Večeřa (3 b), Josef Indra (5 b), David Opluštil (4 b) a Julie Šimčáková (5 b).

B-družstvo sice spíše jelo sbírat zkušenosti, ale již vloni obsadilo výborné 5. místo a tak se očekávalo, že nějaký ten bodík také vybojuje. Hned v 1. kole smetli Spartak Hulín 6:0. Ve druhém kole podlehli v již zmiňovaném utkání našemu A-týmu. V utkání 3. kola dokázali remizovat se Zlínem „B“ 3:3 a hned v následujícím kole jen těsně podlehli zlínskému áčku 2:4. V pátém kole dokázali porazit Staré Město „D“ 4:2. V předposledním kole podlehli Osvětimanům 2:4 a v posledním kole jasně zvítězili nad týmem Napajedel 5,5:0,5. Nakonec z toho bylo výborné šesté místo, o které se zasloužila sestava: Filip Zavadil (4 b), Milan Ladický (4,5 b), Patrik Janoštík (4,5 b), Tomáš Dvořák (3 b), Jan Polišenský (4b) a Veronika Hýsková (2,5 b).

Výborné umístění obou družstev se promítlo také do pořadí na jednotlivých šachovnicích. Na 1. desce byl Jan Palášek čtvrtý a Filip Zavadil (8 let) hned za ním pátý. Na 2. desce skončil Milan Ladický také pátý a Jan Netušil 12. Na šachovnici číslo tři byl Patrik Janoštík šestý a Pavel Večeřa 9. Na 4. šachovnici získal nejlepší výsledek – 3. místo Josef Indra, Tomáš Dvořák skončil 10. Na 5. desce byl David Opluštil šestý a Jan Polišenský osmý. Na poslední šachovnici skončila Julie Šimčáková pátá a Veronika Hýsková desátá.

Konečné pořadí: 1. Staré Město A 21 b, 2. Boršice 16 b, 3. Postoupky „A“ 15 b, 4. Staré Město „B“ 13 b, 5. Kunovice 10 b, 6. Postoupky „B“ 10 b… 15. Spartak Hulín 4 b.