ŠO TJ Sokol Postoupky Mistrovství Čech do 8 let

O víkendu 16.-17. listopadu se nejmladší zástupce šachového oddílu TJ Sokol Postoupky David Opluštil zúčastnil otevřeného Mistrovství Čech v kategorii do 8 let v jihočeském Táboře. Tato kategorie se na Moravě nehraje a tak byl tento turnaj dobrou příležitostí k přípravě na jarní Mistrovství ČR, které se uskuteční ve Frýdku-Místku. David byl ze 42 hráčů nasazený jako číslo čtyři. To ale v těchto věkových kategoriích nebývá rozhodující. V prvním kole měl za soupeře hráče z Jiskry Jaroměr, Mollera. Potvrdil roli favorita a s přehledem zvítězil. To se ovšem nedalo říct o kole druhém, kde si David vybral slabší chvilku. Jenže Havelka z Českých Budějovic toho nedokázal využít a nechal si dát mat. Tato šťastná výhra ovšem nastartovala Davida k výborným výkonům. V třetím kole na našeho reprezentanta nestačil Košner z Červeného Kostelce. V kole čtvrtém se na 1. šachovnici odehrál zápas dvou neporažených. Soupeřkou mu byla Agata Dwilewicz z Jelení Gory. Tato copatá polská dívenka byla v celém turnaji suverénní a potvrdila to i v tomto duelu. I když až v náročné koncovce. V pátém kole přišlo další vítězství tentokrát nad Menclem s SK Líně. A první hrací den zakončil dalším bodem v souboji s Hurdzanem z Klatov. V kole sedmém se Sýkorou z Jablonce nad Nisou šlo již o souboj o medaile. Bohužel se mu nepovedlo navázat na předchozí výkony a přišla trochu zbytečná porážka. Přes tuto porážku, byla stále velká šance na výborný výsledek. V předposledním kole zvítězil s Peltářem s Domažlic a ostatní výsledky mu nahrály tak, že se vyšvihl zpět na 3. příčku. V posledním kole mu byl shodou okolností soupeřem M. David z Vlašimi. Papírově o hodně slabší hráč, což se ze začátku partie potvrzovalo. Bohužel se mu ale nepovedlo dobře rozehranou partii dovést do vítězného konce. A to doslovně, protože výhra v této partii by znamenala celkové vítězství v chlapecké kategorii. I přesto si David odvezl z Tábora výborné 4. místo, těsně pod stupni vítězů, kde se objevili hned dva hráči, které porazil.

Konečné pořadí 1. Dwilewicz (Jelení Gora, POL, 9 bodů), 2. Mencl (SK Líně, 7 bodů), 3. David (Vlašim, 6,5), 4. Hurdzan (Klatovy), 5. Opluštil (Postoupky, oba 6 bodů).