ŠO TJ Sokol Postoupky MČR juniorek a juniorů

Jedním z vrcholů podzimní sezony bylo Mistrovství ČR juniorek a dorostenek, které se konalo v uplynulém týdnu ve Vlachovicích v hotelu Pavla. Zároveň se zde bojovalo o postup v polofinále MČR juniorů a dorostenců. Turnaj se hrál švýcarským způsobem na 9 kol, hracím tempem 90 minut/40 tahů + 15 minut do konce partie + 30 s za tah. Náš šachový oddíl TJ Sokol Postoupky reprezentovala hned čtveřice hráčů. V kategorii juniorů to byl Petr Večeřa, v dorostencích Martin Dvořák a Marek Machalík a v dorostenkách Aneta Tomečková. Celkem se turnaje zúčastnilo 78 hráčů z 39 oddílů.

Petr Večeřa výborně odstartoval a v prvních dvou kolech porazil daleko silnější soupeře. Pak ovšem přišly tři porážky v řadě, které jej sesadily z předních pozic. Další čtyři remízy se silnými soupeři mu přinesly postavení ve středu tabulky. Ve své kategorii z toho bylo 13 místo.

Martin Dvořák střídal dobré okamžiky se slabšími. Největší škoda je jeho prohry na čas v 5 kole s Rabatinem (Frýdek-Místek), kde počítal o kolik figur bude mít víc, až mu „spadl praporek“. Nakonec posbíral v turnaji 4,5 bodu a obsadil celkově 36. místo. Ve své kategorii to pak bylo 21. místo.

Marek Machalík měl také výsledkově výborný start, i když mu soupeři body spíš darovali. Pak se ovšem i herně zlepšil a pohyboval se na úrovni druhé desítky. Prohry v 7. a 8. kole ho trochu přibrzdily. Přesto v celkovém hodnocení skončil nejlépe z našich hráčů. Ve své kategorii obsadil 19. příčku.

Aneta Tomečková velmi špatně začala. Pak sice začala vyhrávat na zadních šachovnicích, ale v přímých soubojích se svými konkurentkami jen remizovala a tak se připravila o lepší konečné umístění. Přesto obsadila velmi pěkné 9. místo v kategorii D18.