ŠO TJ Sokol Postoupky MČR v rapid šachu žáků

O víkendu 6.-7. září proběhlo v hotelu Petr Bezruč pod Lysou horou Mistrovství ČR v rapid šachu žáků. V šesti věkových kategoriích startovaly největší naděje mládežnického šachu v ČR. Hráči se ovšem předtím museli prokousat těžkou krajskou kvalifikací.
Náš oddíl TJ Sokol Postoupky měl zatím nejpočetnější výpravu v historii. Mezi elitu se dostali hned tři naši zástupci. V kategorii dívek do 10 let to byla Julie Šimčáková. Julinka výborně začala, když v prvním kole porazila čtvrtou nasazenou hráčku. Poté ovšem přišlo pět porážek v řadě a postupný pokles až do druhé poloviny startovního pole. V posledních třech kolech vybojovala ještě 1,5 bodu a nakonec obsadila celkovou 17. příčku. V kategorii chlapců do 12 let nás reprezentoval Jan Palášek. Honzovi výborně vyšel start. Získal 4,5 bodu z šesti partií a celou dobu se pohyboval na medailových pozicích. Pak ovšem přišel již tradiční Honzův kolaps a v posledních třech kolech vyšel na prázdno. Klesl v celkovém hodnocení až na 18. místo. Posledním našim zástupcem byl Jan Ryšavý v kategorii do 14 let. Jeník vybojoval 4 body a v těžké konkurenci obsadil solidní 28. místo.