ŠO TJ Sokol Postoupky MČR žáků v Seči

Od 8. do 15. března proběhlo v Seči u Chrudimi Mistrovství ČR žáků jednotlivců do 16 let. Nejlepší mladí šachisté se utkali v devítikolovém turnaji v celkově 8 kategoriích nejen o medaile, ale i o účast na ME a MS. V letošním roce se tohoto nejzávažnějšího šachového podniku zúčastnila trojice talentovaných dětí hrajících za Sokol Postoupky.
V nejmladší kategorii dívek do 10 let si velmi dobře vedla Julie Šimčáková, která získala 4,5 bodu a celkově obsadila výborné 10 místo. V naopak v nejstarší kategorii dívek do 16 let startovala již zkušená Aneta Tomečková. Nakonec z toho bylo 12. místo z pěti vybojovanými body. V kategorii chlapců do 12 let startoval poslední náš zástupce Jan Palášek. Honza střídal lepší okamžiky s horšími a nakonec obsadil 19. místo se třemi body. Ve vedlejším FIDE turnaji startovali další čtyři naši zástupci. Nejlépe si v konkurenci 60 hráčů vedl Petr Večeřa, který obsadil 26. místo a o příčku za ním skončil Martin Dungl (oba 4,5 bodu). Marek Machalík turnaj ukončil po sedmém kole, přesto vybojoval 4 body a 39. místo. Jiří Šantora vybojoval tři body a skončil na 50. místě.