ŠO TJ Sokol Postoupky Grand Prix v Morkovicích

» turnaj na Chess-Results.com

V sobotu 23. května proběhl čtvrtý turnaj ze série Grand Prix Zlínského kraje v rapid šachu žáků. Turnaje se zúčastnilo 83 dětí z 18 oddílů nejen Zlínského kraje. Z našeho okresu to byli zástupci Sokola Postoupky, Spartaku Hulín, TJ Zborovice a domácího Sokolu Morkovice.

V kategorii do 10 let si nejlépe vedl Miroslav Rakušan (Sokol Postoupky), který zvítězil se ziskem 5,5 bodu. Na pěkném 14. místě skončil Pavel Zavadil (Sokol Litenčice).
V kategorii do 12 let si nejlépe vedl Jan Netušil, který s 5 body obsadil 6. místo. Do první desítky se ještě vešli sedmý Martin Kucián (TJ Zborovice) a desátý Michal Scheichenost (Sokol Postoupky).
V kategorii dívek zvítězila Julie Šimčáková (Sokol Postoupky), Denisa Schafferová (Spartak Hulín) skončila na třetím místě.
V kategorii do 14 let dosáhl Marek Navrátil na výbornou bronzovou příčku. Josef Indra obsadil páté místo a Michael Richter skončil osmý.
V soutěži družstev pak Sokol Postoupky obsadil výborné druhé místo.

V konečném pořadí GP Zlínského kraje naši zástupci nechyběli na předních příčkách. V kategorii do 10 let se na druhém místě umístil a postup na MČR vybojoval Miroslav Rakušan (56 bodů), šestý skončil David Opluštil (23) a desátý Filip Zavadil (16). Mezi dívkami Lenka Navrátilová obsadila čtvrté místo. V kategorii do 12 let byl nejlepší šestý Jan Netušil (33), desátý Milan Ladický (22), 14. Martin Kucián (TJ Zborovice, 15) a 15. Michal Scheichenost (14). Julie Šimčáková skončila mezi dívkami na druhém místě a Denisa Schafferová (Spartak Hulín) na místě třetím. V nejstarší kategorii do 14 let si postup na MČR zajistil Jan Palášek, který skončil se ziskem 56 bodů na druhém místě. Na 7. místě skončil Marek Navrátil (26), desátý byl Michael Richter (14) a 14. Josef Indra (10). V soutěži družstev skončily Postoupky (291,5) druhé za Starým Městem (322). TJ Zborovice (26) skončily na 13. místě, Slavia Kroměříž (8) na 15. a Spartak Hulín (3) na šestnáctém místě.