ŠO TJ Sokol Postoupky GP ve Valašském Meziříčí

V sobotu 18. dubna proběhl třetí turnaj ze série Grand Prix Zlínského kraje v rapid šachu žáků. Turnaje se zúčastnilo 85 dětí z 18 oddílů nejen Zlínského kraje. Z našeho okresu startovalo 9 hráčů Sokola Postoupky. V kategorii do 10 let navázal na své vítězství výborným výkonem Miroslav Rakušan. Až prohra v poslední partii ho stála zlato. Přesto skončil na skvělém druhém místě, se šesti body. Velmi dobré osmé místo obsadil ještě Filip Zavadil. V kategorii dívek do 10 let skončila na třetím místě Lenka Navrátilová. V kategorii do 12 let si nejlépe vedl Jan Netušil, který s 5 body obsadil krásné 4. místo. Do první desítky se ještě vešli osmý Michal Scheichenost a desátý Milan Ladický. V kategorii dívek obsadila Julie Šimčáková stříbrnou příčku. Našim hráčům se dařilo i v kategorii do 14 let, kde Jan Palášek skončil také na druhém místě s 5,5 body. Životního výsledku dosáhl Marek Navrátil, který skončil na výborném 6. místě. Michael Richter skončil patnáctý. Tyto výsledky se pak výrazně promítly do soutěže družstev. Sokol Postoupky tentokrát byl s výrazným náskokem nejlepší se ziskem 84 bodů.

V celkovém pořadí GP po třech turnajích se před posledním turnajem v Morkovicích začíná vyjasňovat. V kategorii do 10 let se na postupovém druhém místě drží Miroslav Rakušan (52 bodů), šestý je David Opluštil (23), osmý Filip Zavadil (16), dvacátý Jan Polišenský (4,5). Lenka Navrátilová je zatím na třetím místě. V kategorii do 12 let je zatím nejlepší osmý Jan Netušil (23), 9. Milan Ladický (22), 15. Michal Scheichenost (8). Julie Šimčáková je mezi dívkami na druhém místě. V nejstarší kategorii do 14 let si již postup na MČR zajistil Jan Palášek, který soutěž vede se ziskem 56 bodů. Na 10. místě je Marek Navrátil (12) a na 14. Michael Richter (8). V soutěži družstev jsou Postoupky s malým odstupem druhé za Starým Městem.