ŠO TJ Sokol Postoupky Turnaj GP Ve Zlíně

» turnaj na Chess-Results.com

V sobotu 14. února pokračoval seriál GP Zlínského kraje v rapid šachu svým druhým turnajem ve Zlíně. Celkem se v šesti kategoriích utkalo 107 dětí ve věku do 14 let, z toho bylo 12 zástupců Sokola Postoupky, tři Spartaku Hulín a dva ze Zborovic.

V nejmladší kategorii do 10 let se sešla konkurence 39 dětí včetně tří hráčů ze Slovenska. Mezi favority patřili i dva zástupci Sokola Postoupky Miroslav Rakušan a David Opluštil. Jejich vzájemná partie v pátém kole měla rozhodující vliv na konečný výsledek turnaje. Mirek zvítězil nejen v této partii, ale i v následujících dvou a celkovým ziskem 6,5 bodu zcela po zásluze vybojoval první místo v turnaji. David naopak ještě prohrou v posledním kole s Náplavovou (Osvětimany) spadl na celkové 11. místo, se ziskem 4 bodů. Nejmladším účastníkem turnaje pak byl teprve čtyřletý Pavel Opluštil, který získal v turnaji jeden bod. V kategorii dívek ve své premiéře získala Lenka Navrátilová (Postoupky) výborné třetí místo.

V kategorii do 12 let měli bojovat o přední příčky dva hráči, kteří se nemohli zúčastnit prvního turnaje. Jak Milan Ladický tak Jan Netušil potvrdili, že patří mezi špičku a ve velmi vyrovnaném turnaji z toho bylo nakonec třetí místo pro Milana (5,5 bodu) a sedmé pro Honzu (5 bodů). Dobře se při své premiéře uvedl i Vít Krejčí, který vybojoval tři body. V kategorii dívek skončily na medailových příčkách druhá Julie Šimčáková (všichni Postoupky) a třetí Denisa Schafferová (Spartak Hulín).

V nejstarší kategorii do 14 let potvrdil Jan Palášek formu z předchozího vítězného turnaje. Měl stejně bodů jako vítěz a skončil na výborné stříbrné příčce. Tím se výrazně přiblížil k postupu na MČR. Na velmi dobrém šestém místě skončil David Prachař (Zborovice), na 11. místě Michael Richter a na 14. místě Marek Navrátil (oba Postoupky).

V celkovém pořadí po dvou turnajích GP je v kategorii do chlapců do 10 let Miroslav Rakušan druhý se ziskem 34 bodů, David Opluštil čtvrtý (23 bodů), Filip Zavadil třináctý (8 bodů) a Jan Polišenský šestnáctý (4,5 bodu). V kategorii dívek do 10 let je Lenka Navrátilová čtvrtá. V kategorii chlapců do 12 let je Milan Ladický zatím na 8. místě (16 bodů), Jan Netušil na 13 (9 bodů) a Martin Kucián (Zborovice) na 14. místě (6 bodů). V kategorii dívek je Julie Šimčáková na druhém místě, Aneta Čechmánková na čtvrtém a Denisa Schafferová (obě Hulín) na sedmém místě. V kategorii do 14 let je na prvním místě Jan Palášek s 38 body, David Prachař je devátý a Michal Richter třináctý. V soutěži družstev jsou Postoupky na druhém místě s nevelkou ztrátou za vedoucím Starým Městem.