ŠO TJ Sokol Postoupky Postoupky stříbrné ve Starém Městě

» turnaj na Chess-Results.com

V sobotu 28. března proběhl v Kulturním středisku ve Starém Městě u Uherského Hradiště krajský přebor družstev mladších žáků. Kromě souboje o medailová umístění šlo také o dvě postupová místa na Mistrovství ČR. Na startu se sešlo rekordních 15 družstev, z toho tři z okresu Kroměříž. Zatímco Sokol Postoupky „A“ patřil k favoritům, jejich rezerva a Spartak Hulín měli patřit do druhé poloviny startovního pole.

Postoupky „A“ byly druhé nasazené a hned v prvním kole zvítězily nad Sokolem Hošťálková 4,5:1,5. V kole druhém přišlo další vítězství nad Starým Městem „B“ 5:1. Ve třetím kole, v souboji s dlouholetým rivalem z Boršic, přišlo důležité vítězství 4:2. No a ve 4. kole přišel již očekávaný souboj o první místo s domácím favoritem Starým Městem „A“. Po napínavém průběhu rozhodovala o osudu utkání poslední partie. V ní dokázala domácí hráčka potvrdit roli favoritky a zvítězit. Tím prohráli Postoupky nejtěsnějším rozdílem 2,5:3,5. V kole pátém se podařilo značně přiblížit k medailovým cílům po vítězství 5:1 nad Kunovicemi. V okresním derby v šestém kole přišlo další jednoznačné vítězství nad Spartakem Hulín v poměru 6:0. I těsná porážka v posledním kole se Zlínem „A“ by stačila k zisku stříbrné medaile a tím i k postupu na MČR. Po divokém průběhu partií skončil nakonec zápas naším jasným vítězstvím 5:1. Tím se podařilo splnit postupový cíl, o který se zasloužila sestava: Jan Netušil (3 body), Milan Ladický (6), Michal Scheichenost (4), David Opluštil (7), Julie Šimčáková (5,5) a Miroslav Rakušan (6,5). Mezi individuálními výkony zaujal hlavně nejmladší člen družstva David Opluštil, který získal na 4. šachovnici plný počet bodů. Na šesté šachovnici byl nejlepší také Miroslav Rakušan a druzí skončili ještě Milan Ladický na dvojce a Julie Šimčáková na čtvrté šachovnici.

Výrazného úspěchu dosáhlo také družstvo Spartaku Hulín, které ve složení Michal Podešva, Denisa Schafferová, Jan Kojecký, Aneta Čechmnánková, Jan Macháček a Martin Macháček obsadilo výborné šesté místo. Družstvo Sokola Postoupky „B“ skončilo na 10. místě ve složení Vít Krejčí, Filip Zavadil, Zdeněk Paciorek, Jan Polišenský, Martin Dohnálek, Lenka Navrátilová a Dan Urban.