ŠO TJ Sokol Postoupky Ryšavý a Šimčáková zvítězili v Osvětimanech

V sobotu 1. 12. proběhl první turnaj ze série Grand prix Zlínského kraje v rapid šachu. Hrálo se tempem 20 minut na partii švýcarským systémem na sedm kol. Celkem se turnaje zúčastnilo 94 hráčů ze 14 oddílů Zlínského kraje. Účastníci byli rozděleni do tří věkových kategorií.

V nejpočetněji zastoupené kategorii do 10 let startovalo celkem šest hráčů Sokola Postoupky. Většina z nich celou dobu turnaje hrála na předních šachovnicích a bojovala tudíž o čelní příčky. Nejlépe si vedla Julie Šimčáková (6 bodů), která prohrála jen se svým oddílovým kolegou Filipem Zavadilem. Jinak své soupeře všechny porazila. V absolutním pořadí obsadila senzační druhé místo a mezi děvčaty vybojovala zlatou medaili. Na druhém místě mezi chlapci skončil a stříbrnou medaili vybojoval Milan Ladický (5,5 bodu). Na pátém místě ještě skončil nejmladší hráč turnaje David Opluštil (5 bodů), kterému unikla medaile až prohrou v posledním kole s Julinkou. Na velmi dobrém 9. místě pak skončil ještě Filip Zavadil (4,5 bodu). Méně se vedlo pouze Mirkovi Rakušanovi (26. místo) a Tomáši Dvořákovi (31.místo), kteří vybojovali 3 body.

V kategorii do 12 let měl náš oddíl jen dva zástupce. Lépe si vedl Jan Netušil, který obsadil velmi dobré 7. místo. Josef Indra (oba 4 body) obsadil také bodované 13. místo.

V nejstarší kategorii do 14 let jsme měli hned několik hráčů, kteří sahali po medaili. Nakonec ve velmi vyrovnaném turnaji zvítězil a další zlatou medaili vybojoval Jan Ryšavý (5,5 bodů), na 4. místě skončil Jan Palášek (4,5 bodu) na 6. místě Michael Richter a nadvládu hráčů Postoupek dovršil na 7. místě Marco Salvadori (oba 4 body).

V bodování týmů zvítězily Postoupky spolu se Starým Městem se ziskem 110 bodů s velkým náskokem před ostatními týmy.