ŠO TJ Sokol Postoupky GP Valašské Meziříčí

V sobotu 14. dubna proběhl ve Valašském Meziříčí již 3. turnaj Grand prix v rapid šachu mládeže. Mezi 89 startujícími z 15 oddílů Zlínského kraje se opět neztratili hráči Sokola Postoupky. V kategorii H16 vybojoval bronzovou medaili Marek Machalík. V kategorii do 14 let skončil Jan Ryšavý také třetí, Marek Rafaja šestý a Jindřich Ryšavý devátý. Aneta Tomečková obsadila v kategorii dívek také 3. místo. Nejlepšího výsledku dosáhli naši hráči v kategorii do 12 let. Jan Palášek vybojoval stříbro, Marco Salvadori až porážkou v posledním kole klesl na 4. místo. Překvapil Josef Indra výborným šestým místem a ještě na 10. místě skončil Michael Richter. V kategorii dívek zvítězila Martina Kuciánová (Zborovice). Její bratr Martin vybojoval bronz v kategorii chlapců do 10 let. V této kategorii se do první desítky ještě probojovali další dva hráči Sokola Postoupky. Milan Ladický obsadil deváté a Jan Netušil desáté místo. Výborně si také vedla Julie Šimčáková (Slavia Kroměříž), která v nejmladší kategorii dívek vybojovalo stříbrnou medaili. V soutěži družstev obsadili hráči Sokola Postoupky výborné druhé místo se 105 body, hned za Slováckou šachovou školou Staré Město (114 bodů).

V celkovém hodnocení GP po třech turnajích je pořadí v jednotlivých kategoriích následující: H16 vede suverénně Martin Dvořák (40 bodů) a na 3. místě je Marek Machalík (29 bodů). V kategorii do 14 let se do čela celkového pořadí dostal Jan Ryšavý (48) a má velmi blízko k postupu na MČR. Jindra Ryšavý je na osmém a Marek Rafaja na devátém místě (oba 24 bodů). V kategorii dívek do 14 let drží Aneta Tomečková šesté místo. V kategorii do 12 let je Jan Palášek (50) těsně třetí. Marco Salvadori (33) už postoupil na 4. místo a Michel Richter (13) je desátý. V kategorii dívek se Martina Kuciánová (Zborovice) už také dostala na 1. místo, čímž si prakticky zajistila postup na MČR. V nejmladší kategorii chlapců do 10 let se Martin Kucián již dostal na druhé místo. Nejlepším hráčem z Postoupek je zatím Milan Ladický na 11. místě. V kategorii dívek je Julie Šimčáková těsně na 4. místě.

V soutěži družstev je pořadí následující: 1. Staré Město 365, 2. Sokol Postoupky 323, 3. SK Boršice 232. …7. Zborovice 66 bodů.

Závěrečný turnaj série se uskuteční v Hulíně 19. května. A jelikož ve všech kategoriích ještě půjde o hodně, očekává se početná konkurence a lité boje.