ŠO TJ Sokol Postoupky MČR mládeže v Seči

V týdnu od 10. do 17. března proběhlo Mistrovství České republiky v šachu mládeže. Celkem na 350 účastníků bojovalo o mistrovské tituly v osmi věkových kategoriích a dvou OPEN turnajích. V ideálním prostředí Junior centra na Sečské přehradě startovala také výprava Sokola Postoupky. V kategorii dívek do 14 let předvedla svůj životní výkon Aneta Tomečková. Ta byla nasazená jako 13. hráčka, ale přesto dokázala porážet papírově silnější soupeřky. V úvodu sice narazila na pozdější zlatou a stříbrnou, se kterými prohrála. Ale pak již jen dvakrát remizovala. Vybojovala výborných 6 bodů a obsadila skvělé šesté místo. Přičemž o pořadí na 3. až 6. místě rozhodovalo až pomocné hodnocení.

Ve FIDE Openu zazářil šestnáctiletý Pavel Hlaváček. V konkurenci 62 hráčů byl až 48 nasazený. Přesto své silnější soupeře nešetřil. A jeho nesmlouvavá hra měla úspěch. V turnaji dokázal získat 6 bodů bez jediné remízy a bylo z toho senzační 8 místo. Spokojení mohou být se svým výkonem i Martin Dungl (5 bodů, 20 místo) a Zdeněk Ševčík (4,5 bodu, 28. místo). Dobře si vedl také Jiří Šantora (4 body), což se už nedá říct o Petrovi Večeřovi (3 body).
V národním Openu se dařilo především nejmladším členům naší výpravy. Jan Ryšavý získal 6 bodů a obsadil pěkné 14. místo a Jan Palášek, 5,5 bodu a 17. místo. Oba dva těžce potrápili daleko zkušenější soupeře a získali opět velmi cenné zkušenosti i body do osobního koeficientu. Na 19. místě s 5 body pak ještě skončil Marek Machalík, 33. místo vybojovala Eva Dunglová (4,5 bodu) a 51. místo Jinřich Ryšavý (3,5 bodu).
Opět se Postoupkám vedlo v doprovodném turnaji. Tentokrát se jednalo o fotbalový turnaj, kde naše sqaudra skončila až ve finále.