Slavíkův memoriál 2002

ŠO TJ Sokol Postoupky Šachový oddíl TJ Sokol Postoupky se rozhodl uspořádat na počest bývalého člena oddílu Pavla Slavíka 1. ročník víkendového turnaje. Hrálo se v prostorách sokolovny v Postoupkách ve dnech 22.-23.6. a 28.-30.6. 2002, a to za velmi teplého počasí. Turnaj byl zároveň s pověřením Okresního šachového svazu Okresním přeborem jednotlivců pro rok 2002. hrál se v prostorách sokolovny v Postoupkách, a to za velmi teplého počasí. Ve startovním poli jasně převládali domácí hráči. Ze 17 startujících jich bylo 12 z Postoupek, dva ze Sulimova a po jednom z Kvasic, Litenčic a Hulína. Favoritem byl obhájce loňského prvenství Libor Daněk ze Sulimova, ale i ostatní hráči si brousili zuby na velmi hodnotné ceny v celkové výši 6.000 Kč. Škoda jen, že se nezúčastnili někteří hráči, kterým nevyhovoval termín nebo dali přednost MS ve fotbale. Překvapivým ale zaslouženým vítězem se stal teprve patnáctiletý Jirka Martišek z pořádajícího oddílu. Odsunul obhájce prvenství Libora Daňka na stříbrnou příčku a loni druhého Petra Staňka na místo třetí. Další pořadí bylo velmi vyrovnané. Nakonec si cenově ohodnocené příčky vybojovali domácí Vladimír Opluštil a Jan Štefek.